MIB 3438

"Kamkoľvek sa vydáte, choďte s celým srdcom".

Relaxačná masáž

Každý deň svoje telo vystavujeme množstvu pohybov, ktoré nie vždy prispievajú k tomu, aby sme sa cítili tzv. "vo svojej koži". Tento pocit potom priamo ovplyvňuje aj našu psychickú pohodu a duševné zdravie. Silné a zdravé telo bez bolesti nám prinesie úsmev na tvári, plnohodnotné pracovné výsledky, neobmedzovanie sa v športových a iných aktivitách a dodáva aj pocit sebavedomia.

S bolesťami chrbtice úzko súvisí dlhé sedenie v kancelárii, v aute, monotónna práca, nesprávna chôdza, nesprávne držanie tela, nesprávne sedenie za počítačom, nedostatok pohybu, nekvalitný spánok a športové aktivity ....Samozrejme nie sme schopní všetky tieto faktory zmeniť a preto by sme si mali dopriať čas pre seba, na dotyk a oddych.

Relaxačná masáž nie je zázračný liek na zvrátenie následkov nášho nešetrného postoja k nášmu telu, ale minimálne môže blahodárne prispieť k:

- zmierneniu bolesti

- uvoľneniu svalstva

- celkovému uvoľneniu celého tela

- psychickému oddychu

- naštartovaniu organizmu

- podpore imunitného systému

- odstráneniu únavyAko často by sme mali navštíviť maséra alebo masérku?

Túto otázku dostávam často a vždy odpovedám rovnako. Neexistuje jeden univerzálny časový interval. Každý žijeme v inom tempe, dopriavame si iné množstvo starostlivosti pre seba a radosti, máme rôzne nároky na kvalitu života, inú frekvenciu pohybu, rozdielne pohybové návyky a pocit bolesti a nepohodlia v chrbtici je tiež vysoko subjektívny pocit. Niekto vyhľadáva masérske služby nie z dôvodu bolesti, ale ako formu relaxu pri psychicky náročnej práci. Z môjho pohľadu - v najlepšom prípade by mala byť masáž pre nás jedna z viacerých možností prevencie a seba starostlivosti o zdravie.

Som presvedčená, že každá forma prevencie je pre nás prospešnejšia ako zažívať opakované pocity bolesti a neskôr hasiť veľký oheň.

Rovnako ako natankujeme benzín do auta každých X kilometrov, rovnako prijímame potravu niekoľko krát do dňa, rovnako máme potrebu spánku a iných životne dôležitých vecí, tak aj masáž by sa mala stať jednou z tých pre nás potrebných a príjemných zároveň. Aspoň raz za mesiac si dovoľme zastaviť na hodinu čas a odísť zo sveta povinností. Naše telo sa nám poďakuje. :-)

 

 

 

 

cta

„Dotyk nie je spojenie, je to brána k spojeniu.“