IMG 2504

"Zatiaľ čo my sa snažíme naučiť naše deti všetko o živote, naše deti nás učia čo je život".

Joga pre deti a rodičov

K myšlienke spojiť deti so svojimi rodičmi ma motivoval reálny pohľad na mnoho dnešných rodín, ktoré pod vplyvom spoločnosti, výkonu,  množstvu práce a stresu zrejme nemusia vnímať nedostatok skutočného času a pozornosti smerom k svojim deťom počas bežných dní. Deti potrebujú kontakt, pozornosť, zažívať pocity potreby a aj spoločné aktivity s rodičmi. Tieto chvíle by nemali byť pre zdravý vývoj ohraničené len na víkend. Každý deň je dieťa vystavované vonkajšiemu stresu, tlaku, prípadným hormonálnym zmenám a pár spoločných chvíľ s rodičom im spraví lepšie ako návšteva psychológa alebo strávený čas s elektronikou. Sama týmto celým prechádzam a nedovolím si tvrdiť, že by som bola vždy ako mama tam, kde by ma moje dieťa potrebovalo. Práve preto som vytvorila možnosť prehlbovania tohto krásneho vzťahu pri niečom tak obohacujúcom, ako je práve joga.


Skúsme sa zastaviť a uvedomiť si, aký je deň dlhý a koľko času sme denne so svojimi deťmi. Myslím čas, kedy sme plnou pozornosťou s dieťaťom a úprimne nás zaujíma tento komplikovaný a krásny detský svet plný pocitov, zážitkov, interakcií, radosti, niekedy sklamaní a ďalšieho širokého spektra prežívania. Tou pozornosťou im ukážeme, že nám nie sú ľahostajné, že sme im oporou, že v nás majú nielen rodičov, ale aj priateľov a že si dokážeme na nich nájsť čas aj počas pracovných dní. Tým im ukážeme, aké je dôležité nájsť si spoločný čas pre seba a ony to budú potom ako rodičia robiť tiež. 

Príde deň, keď nás už nebudú tak potrebovať, a tak máme šancu si s nimi užiť každú chvíľu, ktorá je nám umožnená.

Spojenie na celý život

Počas spoločných hodín si môžu rodičia vytvoriť alebo prehĺbiť vzájomný vzťah s dieťaťom, dôveru, vnímanie sa navzájom, dotknúť sa a naplno prežiť spoločnú prítomnú chvíľu. V tomto spoločnom okamihu sa môžete navzájom ešte viac spoznať.

Na hodinách sa venujeme:

  • relaxácii a technikám na uvoľnenie napätia zo stresu po celom dni
  • uvoľneniu skrátených svalov a fascií
  • hravému tréningu rovnováhy, stability
  • podporujeme cez pohyb tvorivosť, kreativitu, fantáziu, komunikáciu a hravosť

Ak cítite, že máte chuť byť so svojimi deťmi bližšie a že čas s nimi vám dáva zmysel, tak sa budem tešiť na spoločných hodinách jogy.

Vaša Ro :-)

 

cta

„Dotyk nie je spojenie, je to brána k spojeniu.“